Skoter.se
 
Navigera dig fram här   Måndagen den 14:e oktober 2019
Skoter
Racing
ATV
  Startsida  
  I tidningen  
  Nyhetsarkiv  
  Racing  
  Prenumeration  
  Tidigare tester  
  Videoteket  
  Till Salu  
  Auktion  
  Privata annonser  
  Forum - Skoter  
  Årets skoter  
  Medlem  
  Skoterkortet  
   
Användarnamn

Lösenord

Logga in automatiskt

» Bli medlem
» Glömt lösenord?
» Om kakor...
 
  Medlemmar: 14752  
  Antal nyheter: 5446  
  Meddelanden: 68504  
  Sidvisningar:  
  Idag: 5885 st  
  Igår: 9374 st  
  Denna månad:
108192 st
 
  Föreg. månad:
218623 st
 
  Totalt: 72001265 st  
  Senaste 10 inloggade:  
  1. redpill
2. Holmqvist
3. scom851
4. Jonesy
5. poaweitacka
6. snowman
7. brusse
8. rs3gold5
9. brulepetra
10. jokar99
 
 
Här är du: Nyhetsarkiv > Resultat SM deltävling 4 Bygdsiljum
 

 
 

Resultat SM deltävling 4 Bygdsiljum

Gargnäsföraren Emil Harr segrade i Open i Bygdsiljum före Oskar Norum och Filip Öhman.

Open final

1 31 Emil Harr Gargnäs MK Open SE 25
2 40 Oskar Norum Umeå AK Open SE 22
3 34 Filip Öhman Tväråns Intresseförening Open SE 20
4 30 Lukas Johansson Gargnäs MK Open SE 18
5 21 Adam Öhman Tväråns Intresseförening Open SE 16
6 259 John Stenberg Lofsdalens Skoterklubb Open SE 14
7 681 Albin Lundqvist Arvidsjaurs MS Team Mellanströms Open SE 12
8 58 Axel Johansson Tavelsjö SK Open SE 10
9 144 Sebastian Drotz Härjedalens AK Open SE 8
10 33 Hampus Löfvenius Bygdsiljum Motorklubb Open SE 7
11 56 Linus Åberg Bollnäs MK Open SE 6
12 20 Albin Lindblom Skellefteå MS Open SE 5
13 294 Per Mikael Wagenius Team Walles MK Open SE 4
14 999 Magnus Reiten Singsås MK Open NO 3
15 227 Marcus Johansson Östersunds SSK Open SE 2

Damer final
1 10 Ellen Bäcke SMK Ockelbo Stock Dam SE 25
2 821 Fanny Vikström Infjärden Racing SK Stock Dam SE 22
3 14 Thea Arnesson Njurunda MK Stock Dam SE 20
4 115 Jenny Lundström Skellefteå MS Stock Dam SE 18
5 3 Matilda Norberg Njurunda MK Stock Dam SE 16
6 21 Wilma Jonsson Storumans SK Stock Dam SE 14
7 23 Matilda Johansson Tväråns Intresseförening Stock Dam SE 12
8 11 Elvira Lindh Borlänge SSK Stock Dam SE 10
9 28 Molly Strandberg Tavelsjö SK Ski-Doo Stock Dam SE 8
10 348 Carolina Wärn Polarcross MK Stock Dam FI 7
11 31 Thilda Persson Bygdsiljum Motorklubb Stock Dam SE 6
12 777 Kelly Collier Lingheds SK Stock Dam SE 5

Stock final
1 8 Edvin Hamberg Lycksele MK Stock SE 15 11:51.081 25
2 81 Gustav Sahlsten Umeå AK Team Northbike Ski-Doo Sweden Ski-Doo Stock SE 15 11:53.362 22
3 65 Jens Vikman Malmfältens MCK Stock SE 15 12:00.181 20
4 48 Filip Harr Gargnäs MK Stock SE 15 12:00.182 18
5 339 Oskar Englund Njurunda MK Stock SE 15 12:02.834 16
6 165 Pär Vikman Malmfältens MCK Stock SE 15 12:06.602 14
7 252 Ingebrigt Hoelsæter NMK Oppdal Stock NO 15 12:17.313 12
8 117 Pontus Lundström Skellefteå MS Stock SE 15 12:18.300 10
9 129 Jens Nordström Infjärden Racing SK Stock SE 15 12:25.968 8
10 26 Linus Eriksson Mora MK Stock SE 15 12:35.428 7
11 120 John Nordström Infjärden Racing SK Stock SE 15 12:37.329 6
12 99 Johan Eriksson Team Walles MK Stock SE 15 12:42.878 5
13 5 William Svensson Tavelsjö SK Stock SE 14 11:52.918 4
14 43 Ludwig Gustafsson Lingheds SK Stock SE 14 11:55.582 3
15 461 Gustav Salomonsson Team Walles MK Stock SE 14 11:56.964 2
16 104 Jim Eliasson Infjärden Racing SK Stock SE 6 12:23.220 1



» Tillbaka till Nyhetsarkivet   » Tipsa en vän
 
 
Besöksadress: Gräddvägen 7, Umeå | Adress: Gräddvägen 7, 906 20 Umeå | E-post: info@skoter.se | Telefon: 090-149370 | Shop: shop.skoter.se